Resim

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı Rektörümüz Prof. Dr. Babür Özçelik 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı. Rektör Özçelik mesajında:

“Milli mücadelenin ardından kazanılan zorlu Kurtuluş Savaşı’nın en önemli meyvesi hiç kuşkusuz Türkiye Cumhuriyeti’dir. Nitekim Cumhuriyetimizin kurucu Mustafa Kemal Atatürk de Cumhuriyetimizi ‘En büyük eserim’ olarak ifade etmiştir. 

Milletçe bir ve beraber olarak Cumhuriyetimizin kazanımları ile kendi medeniyetimizin bilgi ve birikimlerinden de istifade ederek daha müreffeh ve kalkınmış bir ülke için çok daha fazla çalışmalıyız. Konya Teknik Üniversitesi olarak da; milli iradenin ve bağımsızlık mücadelesinin tezahürü, milli birlik ve beraberliğin en kuvvetli güvencesi olan Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkarmak için azami gayret içindeyiz.

Kuşkusuz tarihimizde; milletimize, kurulan devletlerimize ve medeniyetimize haset ve düşmanlık besleyen, birliğimizi ve dirliğimizi bozmaya yönelik gerek dışarıdan ve gerekse de içimizdeki işbirlikçileri vasıtasıyla kirli planlar yapılmış ve yıkıcı faaliyetler denenmiştir. Ancak milletimizin inanç ve feraseti, devletimizin birikimi ve savunma gücü sayesinde hepsi boşa çıkmıştır. Gerek Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ve gerekse de Cumhuriyeti kuran milli ruh ve irade mertebemizin yüksekliği sayesinde milletimiz; 15 Temmuz ihanetine karşı da destansı bir direniş göstererek milli değerlerimizi ve Cumhuriyet birikimlerini canları pahasına korumuşlardır.  
Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere canlarını vatanımız, devletimiz ve milletimiz için feda etmiş aziz şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.” şeklinde duygu ve düşüncelerini kamuoyu ile paylaştı.
 
Paylaş:

Yayınlayan Birim

KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ